Descripción detallada Lote 244

Lote AnteriorSiguiente Lote

Subasta 902, Lote # 244

J - Velásquez de Avendaño, Ludovicus. Tractatus de Censibus Hispaniae / Legum Taurinarum. Coloniae Allobrogum: Fratrum de Tournes, 1734.
a) Tractatus de Censibus Hispaniae, Contimens librerum unum, et centum & undecim quaestiones, in quipus materia, censûs perdoctè explicatur, & omnia jura tam canonica, quàm regia, & civilia de cencibus loquentia mirificè interpretantur.
2 h. + 419 p.
b) Legum Taurinarum a Ferdinando et Joanna Regibus Hispaniarum recordationis. Utilísima glossa, cejus. I. Pars quae ex lege IV usque ad LXXXIX aliquantulum summariè procedendo extenditur, plurima a nostratibus controversa, ab origine intellecta comprehendit. II. De lege XL usque ad XLVI quae utilior et amplior st & inductionem atque revocationem majoratûs continent, atque plurima etiam notatu digna de repraesentatione in ae successione admissa amplectitur, deligentitùs explicabitur.
3 h. + 239 p. Editio nova hispanica multo emendatior. Primeras 5 hojas con pequeño surco de polilla en margen inferior.
fo. marquilla. Dos obras en un volumen. Pastas y lomo por desprenderse. Textos con pequeñas manchas de óxido. Pasta posterior, rasgadura en tercio superior. Encuadernado en pergamino.

Estimado $6,000-8,000

Regresar al catálogo    Solicitud de Lote